Отборът на Байер (Леверкузен) изненадващо напусна турнира за Купата на Германия. „Аспирините" бяха елиминирани от борещия се за своето спасение в Бундеслигата тим на Вердер (Бремен). Гостите шокираха пълните трибуни на „БайАрена", триумфирайки с 1:3. Освен това, селекцията на Роджер Шмид бе покосена от още една неприятна новина. Травма получи мексиканският голаджия Хавиер Ернандес, който почувства болки в бедрото и бе заменен принудително в 57-ата минута.

Именно Чичарито изведе Байер напред, след като изпълни точно дузпа в 22-ата минута. Това обаче активизира гостите, които до почивката сътвориха пълен обрат. Равенството бе възстановено в 31-ата минута, когато се разписа бранителят Гарсия.

Вечният Клаудио Пизаро пък сътвори пълния обрат, след като също бе точен от дузпа. 60 секунди по-рано, червеният цвят на картона видя Уендел от редиците на Байер.

Унесени в търсене на изравнителния гол, домакините бяха посечени с решителен трети гол в 83-ата минута. Точен за момчетата на Виктор Скрипник бе Флориян Грилиш.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН)-ВЕРДЕР (БРЕМЕН) 1:3

1:0 Чичарито-дузпа (22'), 1:1 Гарсия (31'), 1:2 Писаро-дузпа (42'), 1:3 Грилиш (83')

All Goals HD - Bayer Leverkusen 1-3 Werder... by Foot_Videos