Отборът на Атлетико (Мадрид) записа 15-ия си успех от началото на сезона. Възпитаниците на Диего Симеоне отнесоха с 3:0 скромния Лас Палмас, като по този начин увеличиха преднината си на върха в Примера Дивисион и вече имат актив от 47 пункта. Вторият - Реал (Мадрид) е с 43, докато Барселона е с 42 точки, но и два мача по-малко.

След добри начални минути за домакините, Атлетико набързо ги свали на земята с гол на Фелипе Луис. Едно дълго подаване стигна малко случайно до бразилския краен бранител, който с впечатляващ диагонален удар не остави шансове на Хави Варас.

Втората част стартира с уникален пропуск на Антоан Гризман, който няколко минути по-късно се реваншира и удвои резултата. Французинът бе изведен сам срещу вратаря от Коке и с техничен удар, с външната част на обувката, сложи край и на малкото останала интрига.

Огледална ситуация се получи в 89-ата минута, когато отново комбинация между Коке и Гризман завърши с гол на последния.

С днешното си поражение Лас Палмас задълбочи проблемите си с оставане в елита. Бившият тим на Спас Делев е на 16-то място, на само два пункта от зоната на изпадащите.

ЛАС ПАЛМАС-АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:3

0:1 Фелипе Луис (17'), 0:2 Гризман (68'), 0:3 Гризман (89')

СТАДИОН: „Естадио Гран Канария"

СЪДИЯ: Иняки Биканди

ЛАС ПАЛМАС: Варас, Гаридо, Артилес, Гарсия, Кастелано, Ел Жар, Гомес, Меса, Хосе, Виера, Тана (резерви: Лиозаин, Алеман, Аруйо, Момо, Мубарак, Кулио, Валерон)

АТЛЕТИКО (МАДРИД): Облак, Хуанфран, Луис, Годин, Хименес, Габи, Фернандес, Саул, Коке, Гризман, Вието (резерви: Моя, Мартинес, Савич, Кореа, Гамес, Ферейра Караско, Партей)

Las Palmas 0-3 Atletico Madrid - 17-01-2016... by edward-gashi