Наполи пропусна да победи у дома Каляри. „Небесносините" извъртяха 3:3 у дома след като водеха с 2:0. По този начин възпитаниците на Рафаел Бенитес останаха на 3-ото място, но Сампдория е само на точка зад тях.

Наполи доминираше почти през целия мач на „Сан Паоло", но гостите успяха да се възползват максимално от грешките им и да реализират попадения.

„Небесносините" поведоха рано в резултата чрез Игуаин, който в 11-ата минута се възползва от подаване на Инлер. В 30-ата минута самият Инлер покачи на 2:0. Гостите успяха да върнат едно попадение в 38-ата минута чрез Ибарбо, който се разписа отблизо след асистенция на Балцано.

В 47-ата минута Фарис изравни резултата с глава. В 62-ата минута Де Гузман върна преднината на Наполи, но шест минути по-късно отново Фариас се разписа за Каляри, оформяйки крайното 3:3.

След равенството Наполи заема 3-о място във временното подреждане с 22 точки, а Каляри е на 16-ата позиция с 11. Лидер в Италия е Ювентус с 31 пункта, следван от Рома с 28.