Валери Божинов подпечата оставането на своя Тернана в Серия "Б" и през следващия сезон.

Надпреварата за национала и тима му завърши по най-добрия начин. Родният таран вкара своя шести гол в първенството и донесе успеха с 2:0 над Варезе от последния 42-и кръг на Серия "Б", който гарантира оставането на тима в групата.

Бившият нападател на Левски се появи на терена в 79-ата минута, а девет по-късно с хубав удар от въздуха след центриране на Авенати се разписа с характерно за стила си попадение.

На мокрия терен вратаря на гостите Ла Горга първо изби топката, но въпреки това тя спря в мрежата и всички на стадион "Либеро Либерати" - тифозите, футболисти и треньори започнаха да празнуват гарантираното си оставане в групата.

Преди това Виола от много спорна дузпа в 37-ата минута бе дал преднина на домакините. Тернана завърши сезона на 12-то място с 51 точки благодарение на двете победи в последните два кръга, след като миналата седмица бе за няколко минути дори в зоната на директно изпадащите. Божинов пък в 27 мача се разписа шест пъти.