Манчестър Юнайтед влезе в топ 3 след убедителен успех над Лестър. „Червените дяволи" се наложиха с 3:1 над „лисиците" в мач от 23-ия кръг на Висшата лига, игран на „Олд Трафорд". Мениджърът на домакините Луис ван Гаал бе заложил на най-доброто, с което разполага като в предни позиции действаха Радамел Фалкао, Робин ван Перси и Уейн Руни.

От своя страна „лисиците" не успяха да затрудян много Юнайтед. Дебют е екипа на гостите записа новото попълнение Андрей Крамарич.

Първото попадение падна в 27-ата минута, когато Блинд открадна една топка в средата на терена и намери с отличен пас своя сънародник Робин Ван Перси, който от воле направи 1:0. При положението останаха съмнения за засада.

Четири минути по-късно Анхел ди Мария стреля, вратарят Шварцер изби, но топката попадна във Фалкао, който от непосредствена близост направи 2:0. В 40-ата минута гостите сами си направиха мача невъзможен почти за обрат след като си нанзизаха автогол. Ди Мария центрира от корнер, а Морган засече злощастно, вкарвайки в собствената си мрежа за 3:0.

Все пак в края на мача Лестър стигна до попадение в правилната врата. Бранителят Василевски се оказа непокрит в наказателното поле и с глава оформи крайния резултат 3:1.