Отборът на Литекс загуби от немския Хамбургер в среща от предварителните кръгове за влизане в групите на купата на УЕФА.

Нашите играха добре , но пропуснаха много положения. Голямо влияние за крайния резултат оказа и финландския рефер Тони Асума, който не отсъди две дузпи за Литекс през второто полувреме.

Още в началото на срещата двата отбора започнаха да се нападат и Ивелин Попов пропусна първото сериозно положение пред немския вратар още в четвъртата минута. Българинът излезе сам срещу Рост, но стражът изби в корнер. Пет минути по-късно гостите от Хамбург отвърнаха на удара, чрез Гереро, но той стреля високо над вратата.

В следващите десет минути домакините от Литекс натиснаха и създадоха няколко опасности, чрез Сандриньо, Робърт Попов и Том. До края на полувремето нещата не се промениха значително и Хамбургер успя да направи само няколко по-опасни атаки, най-вече чрез Гереро.

През втората част, гостите започнаха малко по-добре и атакуваха опасно, чрез Кастелан и Яролим.

Литекс също притесняваше немската защита. Удобни положения създадоха Сандриньо, Робърт и Ивелин Попови, и Том.

Сандриньо и Попов сътвориха сериозна опасност в 60-ата минута, когато след двоен пас между двамата защитникът Попов проби от дясно и бе спънат от немски играч. Дузпа не последва, но напрежението пред вратата на Хамбургер растеше.

В 75-ата минута обаче Кастелан получи удобна възможност в наказателното поле на Литекс, вляво от Тодор Тодоров, спря си топката и я насочи към далечния ъгъл на българската врата. Мишо Венков протегна прак, но не успя да блокира шута, което затрудни максимално стражът на Литекс. В крайна сметка топката се спря в мрежата на българския тим.

Футболистите от Ловеч упражниха тотален натиск в последните минути, но срещата най-големи трудности в зоната пред наказателното поле на немците, където грешаха в последните си пасове.

В 80-ата мунута Том дриблира през центъра на немската отбрана и бе съборен, но финландския съдия Асума подмина нарушението. Това бе втората спорна ситуация в мача, след нарушението срещу Робърт Попов двадесет минути по-рано.

В последните минути Литекс направи всичко възможно да вкара изравнителен гол, но повечето опит на Хамбургер в подобни срещу оказа влияние и помогна на немците да запазят преднината си.

ЛИТЕКС - ХАМБУРГЕР 0:1
0:1 Ромео Кастелен (75)

ЛИТЕКС: 2.Т. Тодоров, 2.Р. Попов,  4.Сичеро, 22.Пл. Николов, 5.Венков, 26.Томе (68 - 16.Манолев), 17.Бударен, 10.Сандриньо, 8.Том, 32.Ив. Попов (80 - 11.Бето), 18.Бибишков

ХАМБУРГЕР: 1.Рост, 20.Ги Демел, 4.Райнхард, 5.Матайсен, 3.Атуба, 18.Кастелен (85 - 32.Бен-Хакира), 4.Яролим, 8.Де Йонг, 15.Троховски, 23.Ван Дер Ваарт (89 - 7.Зидан), 9.Гереро (79 - 11.Олич)