Байерн (Мюнхен) игра феърплей и победи ЦСКА (Москва). Въпреки, че не си дадоха много зор, момчетата на Пеп Гуардиола постигнаха класически успех с 3:0. Той дойде след точно изпълнена дузпа от Томас Мюлер, гол с глава на Себастиан Роде и късно попадение на Марио Гьотце.  Баварците можеха да бележат и още, но с няколко пропуска се „отличи" Роберт Левандовски.

Загубата пък закотви руския гранд на последното място в групата, без шанс за продължаване дори в надпреварата Лига Европа. Националът Георги Миланов се появи в игра 8 минути преди края, заменяйки Роман Ерьоменко.

Пеп Гуардиола бе заложил на голяма част от своите резервни футболисти. Каталунският специалист даваше шанс за изява на младоци като Гаудино, Роде и Пиер-Емил Хойберг, които заеха местата на далеч по-опитните: Робен, Алонсо и Левандовски.

Мюнхенци откриха резултата още в 18-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. Фран Рибери падна в съперниковото наказателно поле, което накара Олегарио Бекеренса да посочи „бялата точка". Гостите дълго претендираха, че нарушението е преди линията и трябва да се отсъди пряк свободен удар, но без успех. С отговорната задача се нагърби Томас Мюлер, който с лекота преодоля Акинфеев за 1:0.

Отговорът на ЦСКА не закъсня. Пет минути по-късно Сейду Думбиа премина през петима футболисти на Байерн и излезе сам срещу Мануел Нойер, но не успя да вкара.

Втората част на мача бе посветена на Роберт Левандовски. Полякът се появи като резерва и на няколко пъти затрудни Акинфеев, но без да опъне мрежата му.

Неговата работа свърши Себастиан Роде, който в 84-ата минута сложи край на руските надежди, бележейки с глава. Класиката пък бе оформена в последната минута, когато името си сред голмайсторите записа и Марио Гьотце.

БАЙЕРН (МЮНХЕН)-ЦСКА (МОСКВА) 3:0

1:0 Томас Мюлер-дузпа (18'), 2:0 Роде (86'), 3:0 Гьотце (90')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Олегарио Бекеренса (Португалия)

БАЙЕРН: Нойер, Данте, Боатенг, Бернат, Рибери, Гаудино, Гьотце, Роде, Швайнщайгер, Хойберг, Мюлер (резерви: Зингерле, Рафиня, Алонсо, Вайзер, Левандовски, Робен, Курт)

ЦСКА (МОСКВА): Акинфеев, Фернандес, Игнашевич, Набабкин, Березутски, Вернблуум, Дзагоев, Ерменко, Натхо, Муса, Думбия (резерви: Чепчугов, Чернов, Тошич, Ефремов, Цауна, Миланов, Витиньо)