Реал Мадрид започна повече от убедително защитата на титлата сив Шампионската лига. В мач от групата, в която е и Лудогорец. „белия балет" удари Базел с 4:1 на „Сантяго Бернабеу".

Двубоят започна повече от добре за испанците, които поведоха още в 14-ата минута. Тогава Хамес пусна майсторски с пета към младия бек Начо, който опита остро центриране, Марек Сухи обаче скочи с шпагат и насочи топката право в собствената си врата.

След половин час игра „кралете" удвоиха аванса си. Модрич пусна невероятен извеждащ пас с външната част на ходилото към Бейл, той надбяга защитник и с първото си докосване прати топката в мрежата.

60 секунди по-късно испанците си решиха мача. Модрич отново пусна към Бейл, който този път центрира в пеналта, където Роналдо на далечната греда отклони топката за 3:0.

Това обаче далеч не бе всичко за първото полувреме. Резултатът стана още по-страшен в 38-ата мин.Тогава Хамес Родригес вкара първия си гол в Шампионската лига, след като направи добавка при един избит от вратаря Ваклик шут на Бензема.

Швейцарските шампиони, който бе без Иван Иванов в разширения си състав, успя да върне едно попадение малко след това чрез Гонсалес.

След пороя от голове през първото полувреме, второто бе доста по-спокойно. Касияс и Ваклик направиха по едно добро спасяване,преди Фабиан шер да тресне гредата зад испанския национал четвърт час преди края.

Карим Бензема пък не се въздържа и също взе участие в головото шоу, оформяйки крайното 5:1 в 79-ата мин. Кроос намери Бензема, който размени двойно подаване с Роналдо, извело го на удобна стрелкова позиция, от която тарана не пропусна. Това бе и гол номер 1000 за Реал в Европа.

РЕАЛ МАДРИД - БАЗЕЛ 5:1

1:0 Сухи (14'-авт)

2:0 Бейл (30')

3:0 Роналдо (31')

4:0 Роналдо (37')

4:1 Гонсалес 38')

5:1 Бензема (79')

Реал Мадрид: Касияс, Начо, Рамос, Пепе, Марсело, Кроос, Модрич, Бейл, Хамес, Роналдо, Бензема

Базел: Валчик, Самуел, Шер, Сухи, Зафари, Зуфи, Ф. Фрай, Елнени, Джака, Гонзалес, Щрелер