Късен гол на Карлос Бака запази шансовете на Севиля да стигне полуфинал за Купата на Краля.

Еспаньол се наложи с 3:1 у дома, но след като не успя да опази вратата си суха, ще трябва да се потруди и на реванша след седмица на "Рамон Санчес Писхуан".

Срещата в Барселона бе интересна, и интрига имаше до последно, и усилията на Севиля се оправдаха с попадението на Бака в добавеното време към редовните 90 минути.

Фелипе Кайседо откри още в 18-та минута за Еспаньол, но следващите голове паднаха едва в последните двайсетина минути.

Серхио Гарсия се разписа от дузпа в 74-та минута, а Лукас Васкес добави още един гол в 84-та минута, и при 3:0, домакините почти си се представиха на полуфинал.

Голът на Карлос Бака в първата минута след 90-те обаче запазиха още от интригата и за реванша в Севиля, на 29 януари.

Това е първа загуба на Севиля от Еспаньол от точно четири години насам.