Пирин Балканстрой е първият финалист в турнира за Купата на България по волейбол за мъже, след като за 110 минути прекърши съпротивата на Черно море БАСК с 3:1 гейма. Шестицата на Любо Герасимов действа по-добре от противника в първата част, а атаките на Катранджиев и на Вуре разбиха варненската блокада, за да се стигне до 25:18.

"Моряците" пропуснаха своя шанс във втората част, в която докараха нещата до 24:21, но в крайна сметка загубиха инфарктно с 29:27.

Все пак в третия гейм отборът на Евгени Генчев успя да се наложи с 25:18 след мощни атаки на Мирослав Градинаров и на Владислав Александров. Силите на варненци стигнаха само дотук и в четвъртия гейм отново Пирин Балканстрой доминираше и не допусна изненада като с умната си игра като разпределител се отличи венецуелският национал Франсиско Сотелдо.