Лудогоерц,с много резерви в състава си, победи Ботев (Вр) с 5:1 „като гост" на стадиона в Разград. Така „орлите" се класираха безпроблемно за 1/8-финалите на турнира.

Мачът протече под пълната диктовка на разградчани, които в нито един момент не оставиха съмнение в много по-голямата си класа. Резултатът можеше да бъде и двуцифрен,ако не бяха многобройните пропуски на Кишада и компания, особено в заключителния четвърт час.

Двубоят започна с натиск на „орлите", които откриха резултата чрез Кишада в 21-ата минута. Секунди по-късно пак бразилецът бе в основата и на втория гол. Той финтира защитник на Ботев и центрира в пеналта, където Вандерсон стреля с глава, а Ернандес довкара топката малко преди голлинията.

В 39-ата мин. Ернандес се разписа, покачвайки на класическото 3:0 след пас на Мисиджан.

Врачани все пак напомниха за себе си в 55-ата мин, когато Петков с прекрасен далечен удар вкара почетния гол за Ботев. Секунди след това Дарко Савич си набута автогол, засичайки центриране на Вандерсон в собствената си врата.

В 69-ата мин. Кишада оформи крайното 5:1, а в последните минути шампионите пропуснаха куп положения, а Ешпиньо дори удари гредата.

БОТЕВ (ВР)- ЛУДОГОРЕЦ 1:5

0:1 Кишада (21')

0:2 Ернандес (25')

0:3 Ернандес (39')

1:3 П. Петков (55')

1:4 Савич (57'-авт)

1:5 Кишада (68')

Ботев (Вр): 1.Христо Митов, 20.Руслан Куанг, 4.Христо Попадийн, 12.Дарко Савич          , 19.Симеон Иванов, 16.Камен Каменов, 14.Павел Петков, 11.Румен Рангелов, 22.Георги Стоичков, 8.Калоян Цветков

Лудогорец: 26.Милан Борян, 77.Витиня, 4.Теро Мантула, 20.Шоко, 23.Христо Златински, 10.Себастиан Ернандес, 88.Вандерсон, 8.Фабио Ешпиньо, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада