Манчестър Юнайтед постигна логичен успех с 4:0 над слабака Хъл Сити в пореден кръг от Висшата лига и така с 23 изиграни мача, "червените дяволи" най-после окупира върха. Шампионите събраха 50 точки, преследвачите от Арсенал и Челси имат 2 т. по-малко, но "топчиите" са с 1 мач по-малко, а "сините" с 2.

Димитър Бербатов остана резерва и се появи едва в 72-ата минута като замени Оуен. Нито Бербатов, нито Оуен обаче впечатлиха, тъй като бяха засенчени от Уейн Руни, който записа пореден страхотен мач, гарниран с четири гола. Все пак трябва да се отбележи асистенцията на Бербо за последното попадение на англичанина.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута. Пол Скоулс намери Руни в наказателното поле, който не сгреши - 1:0. До края на полувремето по чудо не падна нов гол във вратата на Майхил. През първите 45 минути Майкъл Оуен отправи поне 3-4 добри удара, но Боаз Майхил бе на мястото си.

За първи път от доста време в защитата на "червените дяволи" се появи Рио Фърдинанд, който си партнираше с Джони Евънс. Благодарение на него защитата на шампионите изглеждаше на доста прилично ниво. Добър мач направи и друг играч, който рядко играеше в последно време - Луиш Нани. Португалецът бе постоянна заплаха по десния фланг и сипеше великолепни центрирания, на които би завидял и Кристиано Роналдо.

През втората част двубоят не бе особено интересен до финалните 15-ина минути. Първо Хъл пропуснаха да изравнят чрез резервата Гилас, който стреля на сантиметри от гредата. Това веднага бе наказано от Юнайтед.

В 82-ата минута другата резерва в тима на Фърги - Дарън Гибсън намери Уейн Руни и той с мощен удар покачи - 2:0.

Три минути по-късно Луиш Нани направи поредния си чудесен пробив и центрира в наказателното поле, където Руни изправари Бербатов и с глава прониза Майхил - 3:0

Това не бе всичко - отлично отиграване от въздуха на Бербатов намери Руни, който нахлу в наказателното поле и с нисък удар реализира за четвърти път - 4:0.

ЮНАЙТЕД: Ван дер Саар - Евра (87`, Фабио), Фърдинанд, Евънс, Рафаел - Парк, Нани, Скоулс (72`, Гибсън), Флетчър - Оуен (72`, Бербатов) и Руни.

ХЪЛ: Майхил - Доусън, Гарднър, МакШейн, Зайате - Бармби (57`, Менди), Джеовани (74`, Килбан), Хънт, Боатенг - Фейгън и Гарсия (70`, Гилас)