Локо (Пд) победи с 2:0 Велбъжд (Кюст) в първата си контрола за подготвителния период, информира БТА. Мачът се игра на изкуствен терен в Сандански и бе ръководен от съдията Христо Ристосков.

Бразилецът Даниел Моралес вкара първия гол за "черно-белите" в 36-та минута. Той засече топката с глава след центриране на Станко Стойчев. В 39-ата минута Румен Горанов с удар от 25 метра отбеляза втория гол за локомотивци.

В средата на първото полувреме старши треньорът на Локо (Пд) Ясен Петров замени Дани Кики със Стайко Стойчев. Причината за това бе, че Дани Кики се спречка с играч от Велбъжд. След почивката халфът на "черно-белите" отново влезе в игра.

Дебют за Локо (Пд) направиха аржентинците Хорхе Нунес, Иван Мориконе и Диего Сентурион, киргизстанеца Карим Израилов и привлечените от марица Пловдив Кирил Акалски и Теодор Банев. Контузия получи новото попълнение на Локо (Пд) Петър Кюмюрджиев.

Старши треньорът на Локо (Пд) Ясен Петров изрази задоволство след победата. Пловдивският Джанини сподели, че е доволен от показаното през първото полувреме

“Пуснах два състава, като единият бе изграден от играчите, които са при нас на проби. Най ми хареса представянето ни през първото полувреме, когато особено след 15-ата минута показахме много добър футбол. След това на терена се появиха новите и си пролича, че им лиспва сработване. Все пак сме в началото на подготовката и е рано да говорим конкретно”, заяви Петров.