Милан започна 2013-та с победа. „Росонерите" надвиха трудно последния в класирането Сиена на свой терен с 2:1. По този начин Милан се възползва максимално от грешките на почти всички челници и се доближи само на 5 точки от заветното трето място.

„Росонерите" определено бяха много по-добрият отбор преди почивката, но така и не успяха да материализират преимуществото си. Стефан Ел Шаарави на два пъти имаше шанс да се разпише в 13-ата и 34-ата минути, но на младокът му липсваше достатъчно съсредоточеност.

След почивката домакините натиснаха още по-силно, но голът така и не идваше. Ел Шаарави се отчете с трети сериозен пропуск в 59-ата мин, когато не успя да уцели вратата от непосредствена близост след пас на Боатенг.

В крайна сметка обаче логичното се случи в 67-ата мин. Боатенг направи поредното саи отлично центриране и резервата Боян Къркич най-сетне успя да превземе вратата на Сиена.

Пацини пък изработи дузпа за „росонерите" десетина минути по-късно след като се сблъска с Фелипе и реферът посочи малко пресилено бялата точка. Пацини обаче не се трогна и вкара отсъдената дузпа.

До края гостите от Сиена успяха само да намалят резултата в 87-ата мин. След удар с глава на Паолучи.

Милан - Сиена 2:1

1:0 Боян (67')
2:0 Пацини (80'-д)
2:1 Паолучи (87')

Милан: Абиати, Абате, Де Шилио, Ачерби, Констант (Антонини - 63), Монтоливо, Амброзини, Ночерино (Боян - 55), Боатенг, Пацини, Ел Шаарави