Нюкасъл разтресе Острова, след като в рамките на само един свой шампионатен двубой реализира толкова попадения, колкото бе вкарал до момента в 8-те си срещи от Висшата лига.

Отборът записа впечатляващ първи успех за сезона. В зрелищен голов спектакъл на „Сейнт Джеймсис Парк", „свраките" се наложиха с 6:2 над гостуващия Норич, но въпреки гръмката победа, съставът остава в зоната на изпадащите.

Първата победа в кампанията на Висшата лига за Нюкасъл дойде едва в деветия кръг на надпреварата.

Холандският национал Жоржиньо Вайналдум се отчете с цели четири попадения за успеха, а полузащитникът Муса Сисоко направи три асистенции. Александър Митрович пък реализира първия си гол на „Сейнт Джеймсис Парк".

Петте от попаденията в двубой дойдоха още през първата част. Мачът започна отлично за домакините, които успяха да вземат преднина в резултата още в 14-ата минута. След няколко пропуска пред противниковата врата, Вайналдуум успя да преодолее стража на Нюкасъл с изстрел по диагонала след отлична атака.

Гостите от Норич обаче реагираха бързо и само пет минути по-късно се върнаха в мача, изравнявайки резултата за 1:1. Въпреки студения душ, футболистите на Нюкасъл показаха характер и с нова бърза атака в 26-ата минута, отново Вайналдум реализира, за да даде нова преднина на своите.

Третият гол за домакините бе дело на Айозе 33-ата минута, но само секунди след поредния гол в срещата, Норич успя да намали и да запази интригата в срещата. След нова кошмарна грешка в отбраната на „свраките", Нейтън Редмън успя да засече топката след центриране отляво.

През втората част Александър Митрович и Жоржиньо Вайналдум доведоха нещата до 6:2. Първо Митрович увеличи преднината за домакините, а холандският нападател оформи крайния резултат с точни изстрели в 66-ата и и 86-ата минути.