Катрин Тасева от Левски спечели титлата в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика за Купа "Левски", приз "Маргарита Рангелова" и приз "Аябе" в зала "Универсиада". Организатори са КХГ Левски, БФХГ.

Турнирът се провежда и с финансовата помощ на Столична община. Тасева събра сбор от 67.634 точки. Втора и трета са съответно Сара Стайкова (Левски Триадица) с 65.132 точки и Катерина Геричкова (Чехия) с 56.101 точки.

В класирането за български гимнастички победи Ерика Зафирова (Олимпия 74) с 61.033 точки, следвана от Мария Толева (Академик София) с 59.617 точки и Ася Иванова (Импала) с 56.467 точки.

При девойките в международното класиране призовата тройка е Дамяна Белова (Левски) с 55.233 точки, Мариета Иванова (Тракия Пловдив) с 51.800 точки и Настасия Гвоздич (Сърбия) с 50.250  точки.

Във вътрешното класиране победителка е Йоана Пенева (Левски Илиана) с 51.567 точки, следвана от Ана Шивачева (Левски Витоша) с 51.533 точки и Лъчезара Пекова (Левски) с 50.900 точки.

Финалите при жените и при девойките са утре от 10.00 часа.