Кръгът в италианската Серия "А" продължава да поднася изненади. След като снощи Ювентус падна като домакин на Каляри, днес Интер завърши 1:1 като домакин на Торино и пропусна до увеличат  преднината си пред "бианконeрите" на 9 точки.

Роландо Бианки изведе Торино напред в началото на второто полувреме, но Николас Бурдисо се разписа и донесе точката на Интер в 58-ата минута. До края на двубоя Интер имаше няколко положения, но те бяха пропиляни.

Срещата започна равностойно, като гостите от Торино се бранеха много организирано. В същото време Интер трудно стигаше до чисти положение. Най-добрият шанс за "нерадзурите" бе пропилян от Крус, чийто удар с глава бе отразен от Серени. В края на първата част Деян Станкович получи мускулна травма и бе заменен от Фиго.

Второто полувреме започна приказно за гостите. В първата си по-сериозна атака, Роландо Бианки с глава успя да откри резултата. След гола домакините упражниха натиск. Той даде нужния резултат и в 58-ата минута бранителят Бурдисо изравни. Аржентинецът се разписа с глава след центриране от корнер. Секунди по-рано домакините поискаха дузпа, която не бе отсъдена от съдията Бергонци.

До края на срещата нов гол не падна. На два пъти гредите спасиха Торино след удари на Креспо и Ибрахимович. Въпреси това пропускът на мача бе направен от Куарешма, който в последната минута стреля безобразно, оставен в чиста позиция.

ИНТЕР - ТОРИНО 1:1 (0:0)
0:1 Бианки (47)
1:1 Бурдисо (58)

ИНТЕР: Сезар, Майкон, Кордоба, Бурдисо, Сантон, Санети, Камбиасо, Максуел (46-Куарешма), Станкович (43-Фиго), Крус (70-Креспо), Ибрахимович

Треньор: Моуриньо