Националката на България за "Фед къп" Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска записаха победи в първия кръг на международния турнир за жени в кк "Албена". Шампионката от миналата година Вивиан Златанова загуби драматично на старта.

Втората поставена Шиникова нямаше проблеми срещу дошлата от квалификациите рускиня Юлия Куликова и я победи с 6:3, 6:2. На осминафиналите софиянката излиза в четвъртък срещу Надя Колб от Украйна.

Държавната шампионка Джулия Терзийска победи квалификантката Алиса Мартинов от Молдова с 6:1, 6:7(1), 6:2.

Вивиан Златанова загуби от №7 Елена Богдан от Румъния след 6:3, 4:6, 6:7(5). Шампионката на България до 18 години взе първия сет, а във втория допусна пробив в последния десети гейм. В решаващата трета част Златанова поведе с 3:0 с два пробива, но позволи на опитната 22-годишна левичарка от Крайова да изравни резултата. След нови разменени пробиви се стигна до тайбрек. Размяната на половините в него дойде при 4:2 точки за Богдан. Пазарджиклийката изравни при 4:4. Румънката стигна до мачбол при 6:5 и го реализира. На осминафинал Елена Богдан среща Терзийска.

Виктория Очева отстъпи на №4 Ралука Платон от Румъния след 6:7(2), 2:6. Следващата съперничка на Платон е 16-годишната Петя Аршинкова, която в понеделник влезе в световната ранглиста при жените.

Тръгналата от квалификациите Габриела Якалиева беше близо до това да запише първа победа в основна схема в международен турнир за жени. Пловдивчанката, която също е на 16 години, отстъпи на Магдалена Стоилковска след 6:4, 1:6, 4:6.