Арсенал спечели дербито на върха срещу Лестър. „Артилеристите" реализираха пълен обрат и записаха победа с 2:1 на „Емирейтс". Успехът на тима на Арсен Венгер дойде доста трудно, като победното попадение падна в последните секунди на добавеното време.

Така Лестър продължава да е лидер, но с две точки разлика пред Арсенал. По-късно днес е и другото голямо дерби на върха между Ман Сити и Тотнъм.

Срещата на „Емирейтс" беше изключително оспорвана и изпълнена със спорни ситуации. Съдията Марк Аткинсън си навлече гнева и на двата отбора с решенията, които взимаше.

Мачът започна с домакински натиск. В 9-ата минута лондончани претендираха за дузпа след като Окслейд-Чембърлайн проби и топката докосна ръката на Канте. Домакините претендираха за дузпа, но реферът подмина ситуацията.

Малко по-късно Йозил получи отличен пас, но Шмайхел излезе далеч пред полето си и изби топката. Последва опасно положение при което Варди стреля с глава, но Чех се справи.
В 25-ата минута Санчес стреля много добре, но Морган изби. Пет минути по-късно Жиру вкара с глава, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 43-ата минута, топката стигна до Варди, той напредна, а в наказателното поле Монреал протегна крак и нападателят на Лестър падна. Аткинсън посочи бялата точка, въпреки ожесточените спорове на домакините. Варди стреля убедително от бялата точка, а Чех остана безпомощен за 0:1.

Началото на втората част бе белязано от ново решително съдийско решение. В 54-ата минута гостите остснаха с човек по-малко след като Дани Симпсън задържа Жиру и получи втори жълт картон. Арсенал натисна и стигна до попадение в 70-ата минута. Тогава Белерин центрира, Жиру отклони към влезлия като резерва Уолкът, който отблизо парира Шмайхел. В следващите минути, домакините по-упорито търсеха гола.

В добавеното време на мача, Йозил изпълни фаул, а Уелбек се извиси и засече с глава за крайното 2:1.