За пети Сноуборда е бъде включен в програмата на Зимните олимпийски игри. Нещо повече, за игрите в Сочи са добавени нови 4 дисциплини. За първи път ще бъдат проведени паралелен слалом и слоупстайл при мъжете и дамите. Общо ше бъдат раздадени 10 комплекта медали.
Александра Жекова си осигури квота още в края на януари миналата година. Тя е може единствената българска възможност за медал. При мъжете шансове за участие има Радослав Янков.
Програма
06.02 | Четвъртък | 08:00 | Дами и Мъже слоупстайл квалификация |
08.02 | Събота | 07:30 | Мъже Слоупстайл полуфинали |
08.02 | Събота | 10:45 | Мъже Слоупстайл Финал |
09.02 | Неделя | 08:30 | Дами Слоупстайл полуфинали |
09.02 | Неделя | 11:15 | Дами Слоупстайл Финал |
11.02 | Вторник | 12:00 | Мъже Халфпайп |
11.02 | Вторник | 17:00 | Мъже Халфпайп квалификации |
11.02 | Вторник | 19:30 | Мъже Халфпайп Финали |
12.02 | Сряда | 12:00 | Дами Халфпайп |
12.02 | Сряда | 17:00 | Дами Халфпайп квалификации |
12.02 | Сряда | 19:30 | Дами Халфпайп Финали |
16.02 | Неделя | 09:00 | Дами Сноуборд крос квалификации |
16.02 | Неделя | 11:15 | Дами Сноуборд Финали |
17.02 | Понеделник | 09:00 | Мъже Сноуборд крос квалификации |
17.02 | Понеделник | 11:30 | Мъже Сноуборд крос Финали |
19.02 | Сряда | 09:00 | Мъже и Дами Паралелелен гигантски слалом квалификации |
19.02 | Сряда | 11:15 | Мъже и Дами Паралелен гигантски слалом финали |
22.02 | Събота | 09:00 | Мъже и Дами Паралелен слалом квалификации |
22.02 | Събота | 11:15 | Мъже и Дами Паралелен слалом финали |
Мъже Слоупстайл квалификации четвъртък 06.02 08:00, полуфинал Събота 07:30, Финал Събота 08.02 10:45
Две серии от 15 и 14 състезатели. Първите 4 се класират за финала в Събота 07.02 от 10:45. Останалите се класират за полуфиналите в за определяне на още 4 финалиста.
Серия 1 | точки |
1. Стаале Сандебех (Нор) | 94.50 |
2. Пеету Пииронен (Фин) | 90.75 |
3. Себастиен Тоутант (Кан) | 87.25 |
4. Джейми Никълс (Вбр) | 86.75 |
Серия 2 | точки |
1. Максенс Паро (Кан) | 97.50 |
2. Роопе Тонтери (Фин) | 95.75 |
3. Свен Торгрен (Шве) | 94.25 |
4. Гиермунд Браатен (Нор) | 91.25 |
Полуфинал | точки |
1. Били Морган (Вбр) | 90.75 |
2. Сейдж Котсенбърг (САЩ) | 90.50 |
3. Марк Макморис (Кан) | 89.25 |
4. Юки Кадоно (Япн) | 84.75 |
Крайно класиране финал | точки | манш 1 | манш 2 |
1. Сейдж Котсенбърг (САЩ) | 93.50 | 93.50 | 83.25 |
2. Стаале Сандбех (Нор) | 91.75 | 27.00 | 91.75 |
3. Марк Макморис (Кан) | 88.75 | 33.75 | 88.75 |
4. Свен Тхоргрен (Шве) | 87.50 | 83.75 | 87.50 |
5. Максенс Паро (Кан) | 87.25 | 47.00 | 87.25 |
6. Джейми Никълс (Вбр) | 85.50 | 85.50 | 46.50 |
7. Пеету Пииронен (Фин) | 81.25 | 78.50 | 81.25 |
8. Юки Кадоно (Япн) | 75.75 | 53.00 | 75.75 |
9. Себастиен Тоутант (Кан) | 58.50 | 54.50 | 58.50 |
10.Били Морган (Вбр) | 39.75 | 38.00 | 39.75 |
11.Роопе Тонтери (Фин) | 39.00 | 31.50 | 39.00 |
12.Гиермунд Браатен (Нор) | 24.75 | 24.75 | 20.50 |
Дами Слоупстайл квалификации четвъртък 06.02 12:00, Финал Неделя 11:00
Две серии от 12 и 11 състезателки. Първите 4 се класират за финала . Останалите се класират за полуфиналите в Неделя 09.02 от 07:30 за определяне на още 4 финалистки.
Серия 1 | точки |
1. Изабел Дерунгс (Швй) | 87.50 |
2. Тора Брайт (Авл) | 85.25 |
3. Спенсър О'Брайън (Кан) | 82.75 |
4. Ени Рукаярви (Фин) | 79.00 |
Серия 2 | точки |
1. Анна Гасер (Авт) | 95.50 |
2. Джейми Андерсън (САЩ) | 93.50 |
3. Елена Коенц (Швй) | 86.25 |
4. Карли Шор (САЩ) | 84.75 |
Крайно класиране финал | точки | манш 1 | манш 2 |
1. Джейми Андерсън (САЩ) | 95.25 | 80.75 | 95.25 |
2. Енни Рукаярви (Фин) | 92.50 | 73.75 | 92.50 |
3. Джени Джоунс (Вбр) | 87.25 | 73.00 | 87.25 |
4. Зина Кандриан (Швй) | 87.00 | 77.25 | 87.00 |
5. Шарка Панкочова (Чех) | 86.25 | 86.25 | 20.00 |
6. Керли Шор (САЩ) | 75.00 | 39.00 | 75.00 |
7. Тора Брайт (Авл) | 66.25 | 64.75 | 66.25 |
8. Изабел Дерунгс (Швй) | 58.50 | 58.50 | 15.25 |
9. Елена Коенц (Швй) | 54.50 | 24.50 | 54.50 |
10.Анна Гасер (Авт) | 51.75 | 49.00 | 51.75 |
11.Силие Норендал (Нор) | 49.50 | 49.50 | 32.00 |
12.Спенсър О'Брайън (Кан) | 35.00 | 30.00 | 35.00 |
Мъже Халфпайп Вторник 11.02
Крайно класиране финал | точки | манш 1 | манш 2 | Н: |
1. Юри Подлатчиков (Швй) | 94.75 | 86.50 | 94.75 | 26 |
2. Аюми Хирано (Япн) | 93.50 | 90.75 | 93.50 | 2 |
3. Таку Хираока (Япн) | 92.25 | 45.50 | 92.25 | 28 |
4. Шон Уайт (САЩ) | 90.25 | 35.00 | 90.25 | 25 |
5. Давид Хаблютзел (Швй) | 88.50 | 80.75 | 98.50 | 17 |
6. Ивей Жанг (Кит) | 87.25 | 87.25 | 58.50 | 27 |
7. Вангченг Ши (Кит) | 81.00 | 81.00 | 25.00 | 18 |
8. Тим-Кевин Равняк (Сло) | 72.25 | 16.50 | 72.25 | 19 |
9. Кент Калистър (Авл) | 68.50 | 40.00 | 68.50 | 33 |
10.Дани Вейвис (САЩ) | 53.00 | 45.25 | 53.00 | 39 |
11.Кристиан Халер (Швй) | 51.50 | 46.25 | 51.50 | 6 |
12.Грегори Бретз (САЩ) | 26.50 | 21.75 | 26.50 | 5 |
Дами Халфпайп Сряда 12.02
Крайно класиране финал | точки | манш 1 | манш 2 | Н: |
1. Кейтлин Фарингтън (САЩ) | 91.75 | 85.75 | 91.75 | 21 |
2. Тора Брайт (Авл) | 91.50 | 58.25 | 91.50 | 28 |
3. Кели Кларк (САЩ) | 90.75 | 48.25 | 90.75 | 2 |
4. Хана Тетер (САЩ) | 90.50 | 90.50 | 26.75 | 27 |
5. Рана Окада (Япн) | 85.50 | 47.75 | 85.50 | 17 |
6. Ксуетонг Кай (Кит) | 84.25 | 84.25 | 25.00 | 6 |
7. Софи Родригес (Фра) | 77.75 | 77.75 | 79.50 | 1 |
8. Шуанг Ли (Кит) | 73.25 | 73.25 | 23.75 | 4 |
9. Жиаю Лиу (Кит) | 68.25 | 15.75 | 68.25 | 22 |
10.Мирабел Тове (Фра) | 67.00 | 67.00 | 34.75 | 18 |
11.Киралт Кастелет (Исп) | 61.75 | 61.75 | 55.25 | 7 |
12.Урсина Халер (Швй) | 48.75 | 48.75 | 26.75 | 9 |
Дами Крос Неделя 16.02 Финал 11:50
Крайно класиране | Цвят | Старт |
1. Ева Самкова (Чех) | Червено | 4 |
2. Доминик Малте (Кан) | Зелено | 2 |
3. Кло Треспо (Фра) | Бяло | 3 |
4. Файе Гулини (САЩ) | Синьо | 5 |
5. Александра Жекова (Бъл) | Жълто | 1 |
6. Микела Мойоли (Ита) | Черно | 6 |
Финал B | ||
7. Линдзи Джакобелис (САЩ) | Червено | 4 |
8. Беле Брокоф (Авл) | Зелено | 2 |
9. Зое Джилингс (Вбр) | Жълто | 1 |
10.Симона Мейлер (Швй) | Бяло | 5 |
11.Нели Моен Локоз (Фра) | Синьо | 3 |
12.Сузан Мол (Авт) | Черно | 6 |
Мъже Крос Вторник 18.02
Крайно класиране | Цвят | Старт |
1. Пиер Волтие (Фра) | Червено | 2 |
2. Николай Олюнин (Рус) | Бяло | 1 |
3. Алекс Дейболд (САЩ) | Зелено | 4 |
4. Пол-Анри Де Ле Рю (Фра) | Черно | 6 |
5. Щиан Сивертзен (Нор) | Синьо | 5 |
6. Лука Матеоти (Ита) | Жълто | 15 |
Финал B | ||
7. Лукас Егибар (Исп) | Синьо | 2 |
8. Кевин Хил (Кан) | Жълто | 4 |
9. Тревор Джейъб (САЩ) | Зелено | 3 |
10.Хано Душан (Авт) | Бяло | 4 |
11. Камерън Болтън (Авл) | Черно | 1 |
12.Омар Визинтин (Ита) | Червено | 6 |
Дами Паралелен Гигантски Слалом Сряда 19.02
Крайно класиране |
1. Патриция Кумер (Швй) |
2. Томока Такеучи (Япн) |
3. Алена Заварзина (Рус) |
4. Ина Месчик (Авт) |
5. Мариане Леесон (Кан) |
6. Каролин Калве (Кан) |
7. Естер Ледека (Чех) |
8. Ариане Лавинье (Кан) |
9. Юлие Цог (Швй) |
10.Николен Саурбрей (Хол) |
11.Клаудия Риглер (Авт) |
12.Екетерина Илюхина (Рус) |
Мъже Паралелен Гигантски Слалом Сряда 19.02
Крайно класиране |
1. Вик Уайлд (Рус) |
2. Невин Галмарини (Швй) |
3. Зан Козир (Сло) |
4. Патрик Буслер (Гер) |
5. Рок Маргуч (Сло) |
6. Рок Фландер (Сло) |
7. Симон Счох (Швй) |
8. Андреас Промегер (Авт) |
9. Андрей Соболев (Рус) |
10.Бенямин Карл (Авт) |
11.Каспар Фльоч (Швй) |
12.Филип Счох (Швй) |