Димитър Бербатов бе в основата на добрия старт на Монако в Шампионската лига.  Вмач от група „С", французите победиха у дома Байер Леверкузен с 1:0. Българинът игра през целия двубоя срещу бившия си тим и направи асистенция за единственото попадение в двубоя.

Противно на това, което подсказва резултатът, немците бяха по-добрият тим на терена през първото полувреме. Кастро, Белараби и Сон пропиляха чудесни положения за „аспирините" преди почивката.

Часът на монегаските обаче удари в 60-ата минута. Бербатов получи топката на дъгата на пеналта и веднага намери с прецизен пас с глава Жоао Моутиньо, извеждайки го сам срещу вратаря и португалецът донесе успеха на Монако.

В другия мач от тази група, Зенит изненада като гост Монако и спечели с 2:0. Домакините играха с човек по-малко от 18-ата минута, когато бе изгонен вратарят Артур.