Астана успя да спечели първата си точка в Шампионската лига. Воденият от Станимир Стоилов тим направи драматично равенство 2:2 с Галатасарай. Точката е историческа за казахстанците, които тази година дебютираха в турнира на богатите. Срещата се игра на претъпкания до краен предел „Астана Арена".

Двубоят беше доста интересен и изпълнен с интересни моменти, като три от четирите попадения бяха автоголове.

Резултатът беше открит от турците в 31-ата минута, когато билал Киса вкара с далечен удар от над 35 метра. В 78-ата минута Хакан Балта си вкара автогол за 1:1.

Четити минути преди края на редовното време  Ненад Ерич също заби топката в собствената си мрежа, с което даде аванс на гостите.

В последните секунди на редовното време също падна  нелеп автогол чрез Лионел Кароле от състава на Галатасарай, за да могат домакините да се поздравят с първата си точка в историята в групите на Шампионската лига.

Стартови състави:
Астана: Ерич, Аничич, Илич, Постников, Шомко, Максимович, Жуков, Кетевоама, Каняс, Джолчиев, Кабананга

Галатасарай: Муслера, Балта, Карол, Кая, Денайер, Киса, Йозтекин, Селчук, Снайдер, Подолски, Бюлут