Порто си осигури място на 1/8-финалите в група  „Н". Португалците пак победиха Атлетик Билбао, този път с 2:0 като гости. „Драконите"отново показах, че са доста по-опитен отбор от баските и заслужено стигнаха до успеха.

Джаксън Мартинес профука дузпа в края на първото полувреме, което донякъде бе триумф на справедливостта, тъй като наказателният удар бе изключително пресилен.

След почивката обаче Мартинес се реабилитира, откривайки резултата в  56-ата минута. В 73-ата пък вратарят Горка Ирасис допусна идиотска грешка,след като не успя да овладее едно подаване от тъч, топката отиде у Слимани и той спокойно я вкара за 0:2.

В другия мач от групата Шахтьор пак разгроми БАТЕ Борисов, този път с 5:0. Луис Адриано наниза хеттрик, а БАТЕ игра цяло полувреме с 10 души, след като Хагуш получи червен картон на почивката. Бранителят се скара с Дарио Сърна пред погледа на рефера и Волфганг Щарк не се церемони, преди да му извади картона.