Лестър и Арсенал завършиха наравно в мач от 3-ия кръг на Висшата лига. „Лисите” и „артилеристите” завършиха 1:1 на Кинг Пауър Стейдъм. Т

ова е второ поредно равенство за лондончани, които в миналия кръг се измъчиха с Евертън.

Новият играч на Арсенал Алексис Санчес вкара дебютното си попадение във Висшата лига в 20-ата минута, но само две минути по-късно Улоа изравни.

Гостите бяха едва е един чист нападател в лицето на Яя Саного, в отсъствието на Оливие Жиру. Мачът започна равностойно В 20-ата минута Санти Касорла подаде към Саного, който опита удар. След рикошет топката стигна до Санчес – за 0:1.

Радостта на Арсенал обаче бе кратка. Шпул центрира към Улоа, който надскочи Косчелни и с глава остави Шчесни безпомощен за 1:1.

До края на двубоя Лестър имаше по-чистите положения. В 53-ата минута голмайсторът Улоа бе изведен очи в очи с вратаря, но той не успя да нанесе точен удар. След този мач Арсенал в 7-ми с 5 точки, а Лестър е 15-ти с 2 пункта.

Лестър - Арсенал 1:1
0:1 Алексис 19
1:1 Улоа 22

Лестър: Шмайхел, Де Лает, Морган, Мур, Кончески, Хамънд, Кинг, Шлуп (70 Варди), Марес (64 Олбрайтън), Нюджънт, Улоа (76 Дринкуотър)

Арсенал: Шчесни, Дебюши, Косчелни (28 Чембърс), Мертезакер, Монреал, Фламини, Рамзи, Касорла (77 Окслейд-Чембърлейн), Йозил, Алексис, Саного (77 Подолски)