Седмица, след като постигна първата си победа за сезона, скъпарската селекция на Лион изненада неприятно своите фенове. Момчетата на Юбер Фурние допуснаха домакинско поражение срещу Рен с 1:2. По този начин „хлапетата" рано, рано се отказват от своите шампионски амбиции през тази кампания.

Като доказателство за слабата игра, бяха и непрестанните псувни по адрес на звездата Лаказет, който за пореден мач само маркираше присъствие по терена.

Резултатът бе открит след само 7 минути, когато Зефане пусна извеждаща пас към Енрике и бразилецът с диагонален шут направи 0:1. Равенството бе възстановено малко след това. Набил Фекир получи подаване около точката на дузпата и без проблем разстреля Беноа Костил.

Победата за Рен бе подпечатана в 56-ата минута, когато Зефан вече влезе и в ролята на голмайстор. Африканецът заходи чудесно откъм крилото, след което прати неспасяемо топката в близкия ъгъл на Антони Лопес. Успехът изкачи Рен до четвъртото място, докато Лион е 9-ти с 4 пункта.

ОЛИМПИК ЛИОН-РЕН 1:2

0:1 Енрике (7'), 1:1 Фекир (12'), 1:2 Зефане (56')

СТАДИОН: „Стад дьо Жерлан"

СЪДИЯ: Руди Боке

ЛИОН: Лопес, Янга-Мбива, Бедимо, Рафаел, Умтити, Валбуена, Гоналон, Фери, Фекир, Толисо, Лаказет (резерви: Горжелин, Бове, Корне, Гезал, Малбранк, Мвуемба, Морел)

РЕН: Костил, Арман, Диане, Мексер, Зефане, Морейра, Баал, Фернандес, Андре, Сила, Педро Енрике (резерви: Поха, Сио, Гросицки, М'Бенгуе, Хуну, Сорен, Дансе)