Новият треньор на Локомотив (Пд) Георги Иванов - Гонзо тръгна със загуба начело на тима. Бившият нападател бе представен официално днес на обяд, а няколко часа по-късно изведе тима  в контрола срещу Черноморец. „Акулите" обаче вгорчиха дебюта на Иванов, като спечелиха с 2:0.

Бургазлии откриха резултата след само 180 секунди игра. След заучено изпълнение на фаул, топката се озова у Гаел Наландулу и той се разписа с хубав шут от дъгата.

В 35-ата минута Венци Христов удвои, след като се възползва от груба грешка на защитата в черно-бяло. Нападателят на Черноморец открадна една лошо върната топка, преодоля и вратаря и търкулна топката в мрежата.

След почивката „акулите" продължиха да са много по-опасният отбор. Дренов и Нервин бяха извеждани сами срещу влезлия на почивката страж Стефано Кунчев, но и в двата случая не сполучиха да намерят целта. Удар на Мило Ангелов пък срещна напречната греда на пловдивската врата.

В@ събота Локо (Пд) играе още една контрола, този път с Любимец.