Челси спечели убедително дербито на Западен Лондон с Фулъм. „Сините" се наложиха на „Крейвън Котидж" с 3:0 в отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига.

Мениджърът на домакините заложи на един българин е единадесеторката си - Димитър Бербатов. Благоевградчанинът създаде две по-опасни положения и видимо изглеждаше уморен.

Защитникът Станислав Манолев пък остана резерва. Така Мартин Йол наруши обещанието си, че националът ще бъде неизменен титуляр до края на сезона.

Двубоят бе много по-важен за гостите, които се бореха за завръщане в Топ 3, което се и случи. „Котиджърс" пък вече си осигуриха оставане в елита и на практика тима не се бори за нищо.
Фулъм започна по-добре мача. Още във 2-ата минута  Руис пропусна на няколко метра пред вратата след центриране на Рийтер. В 23-ата минута Бербатов подаде към Карагунис, който пробва далечен диагонален изстрел, но над вратата.

В 30-ата минута Давид Луис направи нещо невероятно и запомнящо се. Той засече подаване на Еден Азар и стреля от много сериозна дистанция за 1:0.

Пет минути по-късно Емануелсон стреля от границите на наказателното поле, но Чех със сетни усилия изби.

Две минути преди края на полувремето Челси стигна до нов гол. Хуан Мата центрира към наказателното поле, където Сендерос не скочи добре и позволи на Джон Тери да засече с глава за 2:0.
През втората част гостите показаха по-голяма класа.

В 58-ата минута Торес центрира към Мата, който бе пред голлинията, но сънаридникът му не успя да засече топката.

В 71-ата минута Торес стреля с глава към вратата, но Тери се намеси на голлинията и довкара отново с глава за 3:0. До края на мача липсваха нови голови положения.

Така Челси се завърна на 3-ото място в подреждането с 61 точки. Фулъм пък е 10-ти с 40 пункта.

Фулъм - Челси 0:3