Юношите старша възраст на Левски (родени 1990 г.) спечелиха купата на БФС, след като надделяха с 3:2 над ЦСКА. Финалната среща се игра пред близо 2000 зрители на националния стадион "Васил Левски". Разгорещените ултраси останаха доволни от обратите, които им предложиха талантите.

Двубоят изгледаха и бившият собственик на ЦСКА Васил Божков (вляво), който не е бил на футболен мач, откакто се раздели с акциите на "червените". В ложата бе и новият шеф Александър Томов с цялото ръководство на клуба. От Левски присъстваха Тодор Батков, Георги Марков и Константин Баждеков.

Срещата започна с бърз гол за Левски. Още в 3-ата минута Боян Табаков изпълни пряк свободен удар, Сашо Киров се оказа

най-съобразителен в наказателното поле и откри - 1:0. След попадението пропуски за младите "армейци" направиха Росен Колев в 10-ата и Даниел Михайлов в 30-ата минута.

За "сините" през първата част най-добре се представи Ели Зизов, който първо изработи страхотна атака, пропиляна от Симеон Йорданов, а след това намери отлично Боян Табаков, който също пропусна да удвои. В 37-ата минута ЦСКА стигна до изравнителния гол.

Ценков центрира и вратаря на Левски Димитър Начев направи невероятна грешка и пусна топката в краката на Димитър Димитров, който вкара за 1:1. Последваха много силни минути за "червените". Ценков шутира на сантиметри от вратата, а Сашо Тонев пробва шут от 30 метра. Добрата игра даде резултат секунди преди края на полувреме. В 44-ата минута Димитър Димитров засече центриране от корнер за 1:2.

"Сините" излязоха по-мотивирани през втората част. В 55-ата минута вратарят на ЦСКА Кирил Михайлов спаси невероятно положение, избивайки удар на Киров от 4 метра. Малко след това Стойчев изчисти топката от голлинията след шут на Емил Колев.

В 54-ата Левски изравни. Колев стреля от около 25 метра, Кирил Михайлов успя да избие, но право в краката на Борислав Балджийски, който от около 3 метра довкара за 2:2. „Сините” продължиха да атакуват и труда им бе възнаграден в 88-ата минута, когато точен бе Eли Зизов за крайното 3:2.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:2
1:0 Киров (3), 1:2 Д. Димитров (37, 44), 2:2 Балджийски (54), 3:2 Зизов (88)