България отпадна от Европейското първенство за юноши до 19 години в Унгария.

Това стана факт, след като нашите записаха втора поредна загуба в своята група. Този път момчетата на Александър Димитров паднаха с 0:1 от Украйна с гол в последните минути на срещата.

Така след два мача, нашите са без точки, и загубиха шансове да продължат напред. Лидери в класирането на украинците и немците с по 4 пункта.

Така в петък срещу Сърбия, нашите ще играят единствено за своята чест.

Нашите започнаха мача добре и получиха дузпа в 27-ата минута. Тогава Никола Колев нахлу в пеналта отдясно и бе съборен от Маркович.

Антонио Вутов обаче не изпълни дузпата достатъчно добре и вратарят Сарнавски успя да избие.

До края на полувремето нашите изпуснаха още един добър шанс чрез Никола Колев, който стреля с глава малко покрай вратата.

След почивката играта значително избледня, но украинците дочакаха шанса си в 87-ата мин. Тогава Орачев направи нарушение срещу Биеседин и реферът даде дузпа за Украйна. Каратин изпълни, но улучи гредата.за наш малшанс, топката се върна право у Танковски, който я насочи в празната врата.

БЪЛГРИЯ - УКРАЙНА 0:1

0:1 Танковски (87')

Изпусната дузпа: Вутов (28')

БЪЛГАРИЯ: 12. Любенов, 19. Александър Василев ,5. Пламен Гълъбов, 6. Христофор Хубчев, 14. Мики Орачев, 16. Петър Витанов, 8. Никола Колев, 21. Радослав Цонев, 10. Станислав Дрянов, 11. Антонио Вутов, 7. Кирил Десподов

УКРАЙНА: 12. Сарнавски, 16. Маркович, 2. Качараба, 3. Бурда, 18. Собол, 19. Каратин, 5. Ткачук, 14. Банасевич, 17. Коваленко, 9. Радченко, 15. Биеседин