Отборът на Рома стартира с успех тазгодишната си кампания в италианската Серия „А". „Джалорисите" надвиха с 2:0 отборът на Фиорентина, като попаденията за столичани бяха дело на Раджа Наинголан и Жервиньо. „Вълците" доминираха през по-голямата част от двубоя, като загатнаха, че и тази година ще бъдат сериозен претендент за Скудетото.

Фиорентина пък се представи под очакванията, като гостите играха добре само през последните 20 минути.  Гредата и чудесните изяви на съперниковия вратар обаче спряха тосканци от отбелязването на поне почетно попадение.

Минути преди началото на този двубой, публиката на Рома бе повече от въодушевена. Тифозите приветстваха с бурни аплодисменти своите любимци, които през лятото бяха подсилени с доста качествени футболисти. Така сред титулярите днес личаха имената на покупки като Костас Манолас, Давиде Астори, Ашли Коул и Хуан Мануел Итурбе. Доста интересни футболисти имаше и на резервната скамейка, където бяха останали също толкова качествени състезатели като Ляич, Бориело, Кейта, Дестро и Флоренци.

Гостите от Фиорентина бяха запазили ядрото от основните си играчи, като единствено липсваше Хуан Куадрадо, за когото все още не се знаде дали ще бъде продаден на Барселона или не. В атака „виолетовите" разчитаха на Марио Гомес, който бе подкрепян активно от испанския техничар Борха Валеро.

Отборът на Рома очаквано взе инициативата в този двубой. Впечатления правеха атаките по крилото на Итурбе, които обаче така и не водеха до нещо опасно. „Джалоросите" пробваха и далечни шутове, които обаче не намираха очертанията на вражеската врата.

В 24-ата минута, Хуан Итурбе получи шанса да изпълни пряк свободен удар за нарушение срещу него малко преди наказателното поле на Фиорентина. Изстрелът му обаче мина над горната греда на Нето.

Логичното се случи три минути по-късно, когато отборът на Рома заслужено поведе в резултата. Австралиецът Бриланте сбърка при изнасянето на топката, което доведе до бърза контра на домакините. Наинголан чукна към Жервиньо, който отправи силен диагонален изстрел спасен от Нето. За негово нещастие, отбитото кожено кълбо попадна в краката на връхлитащия Раджа, който с безпощаден шут изведе своите напред.

До края на полувремето домакините можеха да вкарат поне още един гол, но с пропуски се отличиха Жервиньо, Тоти и Итурбе. Фиорентина пък разочарова тотално, стигайки до два анемични удара на Варгас и резервата Иличич.

Подновяването на играта не донесе някакви промени откъм представянето  на двата отбора. Рома отново бе по-добрият тим, като голът се печеше в 58-ата минута. Пянич изведе хитро зад отбраната Жервиньо, който обаче сам срещу Нето стреля право в тялото на бразилския страж.

Това сякаш се оказа преломен момент за гостите от Фиорентина, които най-накрая се събудиха и започнаха да създават много опасни атаки пред съперниковата врата. Първото сериозно положение дойде в 61-ата минута, когато Иличич изпълни перфектен пряк свободен удар, но след лека намеса на Де Сантис, топката се удари в горната греда на римляните.

Не бе изминала и една минута, когато Де Сантис за втори път трябваше да спасява своите от гол. Центриране намери тъмнокожият таран Бубакар в наказателното поле. Сенегалецът отправи хубав шут някъде от точката на дузпата, ала ветеранът Морган бе заел отлична позиция и протягайки се максимално спаси своя тим от гол.

Дойде ред и на Марио Гомес. Немският национал се възползва от хубаво подаване на съотборник, но ударът му бе безкрайно неточен.

До края „джалоросите" потрепериха сериозно за трите точки, но Де Сантис и отбраната пред него  запазиха самообладание. Нещо повече, контраатака в края изведе Жервиньо сам срещу Нето, като този път африканецът не сгреши, оформяйки крайното 2:0.

РОМА-ФИОРЕНТИНА 2:0

1:0 Наинголан (28'), 2:0 Жервиньо (90')

СТАДИОН: „Олимпико"

СЪДИЯ: Марко Гуида

РОМА: Де Сантис, Торосидис, Астори, Манолас, Коул, Пянич, Де Роси, Наинголан, Тоти, Итурбе, Жервиньо (резерви: Скорупски, Ляич, Бориело, Романьоли, Кейта, Дестро, Флоренци, Паредес, Юкан, Сома, Емануелсон, Санабрия)

ФИОРЕНТИНА: Нето, Алонсо, Савич, Родригес, Томович, Бриланте, Пизаро, Варгас, Валеро, Кхума, Гомес (резерви: Татарушану, Акуилани, Хоакин, Басанта, Лупатели, Паскуал, Бернардески, Лазари, Хегази, Иличич)