Участникът в Западната „Б” група Етър победи с 1:0 елитния Спартак (Вн) в контрола, играна в Трявна. Сърбинът Велимир Иванович спази традицията да получава червени картони в предсезонните проверки, като този път бе изгонен в 83-ата минута заради разправии със съдията Христо Чопов.

В 7-ата минута Филипов изпусна да отбележи за „соколите”, а в ответната атака Александров стреля опасно, но Цанков успя да избие топката с една ръка в корнер за „виолетовите”.

В 18-ата минута възпитаниците на Ради Здравков отново имаха възможност да поведат, след като Венци Маринов засече топката с глава, но тя излезе в аут. Пет минути по-късно Илиев отправи опасен удар по посока на вратата на Спартак, но Цанков улови.

През второто полувреме футболистите на Етър заигра по-активно, като до 60-ата минута пропуски направиха Караиванов и Али. В 72-ата минута Генов центрира към Ивайло Иванов, който засече точно топката и я прати във вратата на варненци, а по този начин донесе победата на отбора на Велин Кефалов.

СПАРТАК (Вн) – ЕТЪР 1924 0:1
0:1 Ивайло Иванов (72)

СПАРТАК: Цанков, Ст. Петров, Маринов, Виляр, Ст. Дончев, Газиев, Омар, Алваро, Лио, Ридван, Филипов

ЕТЪР: Стоянов, Димитров, Маринов, Ванков, Карапалев, Копаранов, Дерменджиев, Илиев, Александров, Тодоров, Кънчев