Отборите на Ливърпул и Челси не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1 в първи полуфинален двубой в турнира за Купата на Лигата. Двата тима изиграха много добър мач на „Анфийлд", като повече за равенството трябва да съжаляват домакините, които пропуснаха куп възможности, особено след почивката.

Челси започна силно срещата и откри резултата в 18-ата минута от дузпа, когато се разписа Еден Азар. Наказателният удар бе свирен за нарушение именно срещу белгиеца. До края на първата част домакините отправиха няколко опасни удара, най-вече чрез Джерард, но до изравнителен гол така и не се стигна.

След почивката пред вратата на Тибо Куртоа стана напечено и изравнителният гол бе въпрос на време. В 59-ата минута, сякаш от нищото, Рахим Стърлинг успя да се промуши между няколко бранителя на Челси и с хубав удар с левия крак вкара за 1:1.

Попадението окрили домакините, които в следващите минути продължиха да атакуват яростно. В 67-ата минута Джерард получи топката в полето и без да се замисли отправи удар, но коженото кълбо се отби в десния страничен стълб, след което излезе в аут.

Малко по-късно Куртоа блокира последователно удари на Хендерсън и Стърлинг. В 80-ата минута резервата Лалана вече виждаше името си сред голмайсторите, но Куртоа с една ръка някакси успя да избие удара му и да спаси вратата си. Това беше и последното чисто положение в срещата.

Така Ливърпул и Челси оставиха жива интригата за реванша в Лондон след седмица. Вторият полуфинал в турнира е между Тотнъм и Шефилд Юнайтед.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 1:1

0:1 Еден Азар (18'-дузпа)

1:1 Рахим Стърлинг (59')

ЛИВЪРПУЛ: Симон Миньоле, Емре Джан, Мартин Шкъртел, Мамаду Сако, Лукаш Лейва, Джордан Хендерсън, Стивън Джерард (70' Адам Лалана), Алберто Морено, Лазар Маркович, Филипе Коутиньо, Рахим Стърлинг

ЧЕЛСИ: Тибо Куртоа, Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Джон Тери, Филипе Луиш, Неманя Матич, Джон Оби Микел, Вилиан (88' Сесар Аспиликуета), Сеск Фабрегас,  Еден Азар, Диего Коща.