Отборът на Барселона постигна първия си успех в тазгодишното издание на Шампионската лига. „Блаугранас" страдаха изключително много, но все пак се наложиха с 2:1 над Байер (Леверкузен). Срещата се разви по-много неприятен начин за тях, тъй като немските гости поведоха с 0:1 след само 22 минути игра. Огромна грешка за попадението, вече традиционно имаше вратарят Марк-Андре Тер Щеген.

Магическият обрат на „Камп Ноу" бе сътворен между 80-82-ата минути, когато резервите на Барса спомогнаха за двата бързи гола в мрежата на Лено. Първо точен бе юношата Сержи Роберо, а след това  с перфектна асистенция белсна друг младок-Мунир Ел Хадади, който бе в основата за великолепния гол на Луис Суарес.

Така Барса оглави еднолично група „Е" с актив от 4 точки, показвайки нагледно, че може да печели тежки мачове и без голямата си звезда Лео Меси.

Гостите от Германия стартираха по безстрашен начин и можеха да отбележат още в 60-ата секунда. Чичарито се измъкна от опеката на съперников бранител и засече отлично центриране. На мястото си обаче бе Марк Андре тер Щеген, който демонстрира завиден рефлекс.

Барса опита да отговори на предизвикателството с няколко бързи атаки. При една от тях Суарес бе на сантиметри от това да засече чудесно подаване на Сандро Рамирес. Последва отличен шанс пред хърватина Иван Ракитич. Балканецът оползотвори елегантен пас на Неймар, но изстрелът му с глава не бе достатъчно силен и в крайна сметка беше уловен от Лено с лекота.

Футболистите на Леверкузен впечатляваха изключително много с тоталната си преса по терена.  С много тичане и тактическа грамотност, селекцията на Роджер Шмид свеждаше до минимум всякакви опасни положения пред своята врата. Нещо повече, германците дори поведоха в резултата след 22 минути игра. Байер получи възможността да изпълни ъглов удар. Чалханоглу  майсторски центрира в малкото вратарско поле, където Кирякос Пападополус с глава безпощадно опъна мрежата зад Тер Щеген. Немският национал носи огромната вина за гола, тъй като не понечи да боксира коженото кълбо. Наглостта на Марк-Андре се оказа безгранично, тъй като за собствената си глупост, той обвини невинния в този случай Луис Суарес.

Самочувствието на Леверкузен нарастваше с всяка изминала минута и нямаше да бъде никаква изненада, ако резултатът беше удвоен в 38-ата минута. Карим Белараби напредна майсторски, след което „счупи кръста" на Жерар Пике. Немският национал вече бе в наказателното поле и отправи изстрел от малък ъгъл, който този път беше спасен с една ръка от Тер Щеген.

Полувремето приключи под тоталната каталунска доминация. Неймар бе в основата на най-добрата възможност за своите. Бразилецът сътвори паника в полето на Леверкузен, след което отправи слабичък изстрел в далечния ъгъл на Лено. Топката се отби в страничната греда, а при добавката Сандро не успя да преодолее застаналите на голлинията двама бранители на Байер.

Барса стартира трагично и втората част. Чичарито сътвори втория си голям пропуск,след като от изгодно положение пак прати топката над горната греда. Неймар пък продължи да няма никакъв късмет пред гола. В 53-ата минута, бразилецът се оказа най-съобразителен при едно меле, но ударът му профуча покрай страничния стълб на Лено.

След много страдания и пропуски, Барса най-сетне съумя да изравни в 80-ата минута. В центъра на вниманието се оказа резервата Сержи Роберто. Юношата на Барса се оказа най-съобразителен след спасен от Лено удар и на празна врата реализира за 1:1.

Смените на Луис Енрике обаче се оказаха печеливши, тъй като пълният обрат бе факт само след още 60 секунди. Резервата Ел Хадади навърза няколко бранители на Байер, след което подаде към непокрития Суарес. Луисито отправи изстрел без подготовка, който се заби в горния ляв ъгъл и подлуди всички привърженици на испанския шампион.

До края „блаугранас" запазиха умело своята преднина и така постигнаха първия си успех в тазгодишното издание на Шампионска лига.

БАРСЕЛОНА-ЛЕВЕРКУЗЕН 2:1

0:1 Пападополус (22'), 1:1 Роберто (80'), 2:1 Суарес (82')

СТАДИОН: „Ноу Камп"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън (Англия)

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Пике, Алвеш, Масчерано, Матийо, Ракитич, Бускетс, Иниеста, Суарес, Неймар, Сандро Рамирес  (резерви: Масип, Дъглас, Бартра, Алба, Роберто, Гумбау, Ел Хадади)

ЛЕВЕРКУЗЕН: Лено, Та, Пападополус, Уендел, Донати, Бендер, Чалаханоглу, Крамер, Белараби, Камл, Ернандес (резерви: Крешич, Рамальо, Хилбърт, Бьониш, Бранд, Кислинг, Мехмеди)