Борусия (Дортмунд) отново е жив!  "Жълто-черните" изиграха много добър мач срещу Шалке и ги победиха с 3:0 у дома.

Възпитаниците на Юрген Клоп имаха тотално превъзходство на своя стадион "Сигнал Идуна Парк".

Роберто Ди Матео бе забъркал здрав бетон пред вратата си, който издържа почти до края, но Борусия вкара два гола в рамките на по-малко от две минути. Първо Пиер-Емерик Обамеянг се реваншира за двата си пропуска преди почивката, а после Мхитарян се отпуши след центриране на Гюндоган. Обамеянг отпразнува попадението си с маска на Батман, а Марко Ройс влезе в ролята на Робин.

Пет минути преди края на редовното време вратарят Веленройтер се смути от Марко Ройс, който му отне топката и вкара без проблеми на празна врата.