Младежкият национален отбор на България до 21 години започна със загуба участието си в квалификациите за Евро 2017. Нашите момчета, водени от селекционера Тони Здравков, претърпяха поражение с 1:3 при гостуването си на Уелс.

Домакините предрешиха всичко в срещата още в първите 25 минути, когато реализираха 3 безответни попадения. На два пъти се разписа О'Съливан (9', 13'), а едно попадение добави и Йоруърт, който бе точен в 25-ата минута за класическото 3:0.

След почивката нашите успяха да върнат един гол чрез Никола Колев, който се разписа в 51-ата минута. Нови попадения до края обаче не паднаха и Уелс се поздрави с трите точки.

Срещата бе официален дебют за селекционера Тони Здравков.

В нашата група са още Дания, Румъния, Армения и Люксембург. За финалите в Полша директно се класират победителите в 9-те групи от пресявките, а четирите най-добри втори играят бараж за още две места.

Уелс U21 - България U21 3:1 (3:0)

1:0 О'Съливан (9)

2:0 О'Съливан (13)

3:0 Йоруърт (25)

3:1 Колев (51)

Съставът на България: 12. Александър Любенов;  18. Радослав Терзиев, 6. Христо Попадийн, 5. Пламен Гълъбов, 20. Лазар Марин; 10. Георги Илиев, 15. Кристиян Малинов, 8. Никола Колев, 19. Александър Василев; 7. Кирил Десподов, 9. Цветелин Чунчуков.