Велик Димитър Бербатов омагьоса голямото дерби на английския футбол и постави Ливърпул на колене. Бившият капитан на националния вкара цели 3 гола, с което донесе победата на своя тим с 3:2 в уникално дерби на "Олд Трафорд".

Още в самото начало на срещата Манчестър Юнайтед бе пълният господар на терена. Бербатов и Нани бяха сред най-опасните състезатели на терена. Те създадоха доста положения, докато Ливърпул в повечето ситуации се бранеха. Все пак по-активната игра на домакините бе възнаградена с попадение обаче чак в 42-ата минута.

Тогава топката бе центрирана от корнер в наказателното поле, Бербатов надигра Фернандо Торес и с глава вкара за 1:0. При този резултат дойде и почивката на двубоя.
През втората част обаче дойде същинската развръзка на събитията.

Първо в 53-ата минута Нани разтресе горната греда над Рейна с прекрасен удар. След това 59-ата минута Бербатов вкара фамозно попадение. Той получи прекрасно центриране от Нани, с едно докосване вдигна топката във въздуха и със задна ножица вкара за 2:0.

В този момент всичко изглеждаше приключило, но на сцената излезе капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард. Той първо в 64-ата минута реализира дузпа, отсъдена за фаул срещу Торес. След това в 70-ата минута отново испанецът бе фаулиран и този път от прекия свободен удар Джерард изравни.

Все пак, по-добрият отбор на терена победи. Отново гениалният в този мач Бербатов вкара третия си гол с глава, след центриране на О'Шей отдясно в 84-ата минута. За повече нямаше време и Юнайтед победи Ливърпул с крайното 3:2.