Отборът на Барселона постигна изразителен успех над коравите баски от Атлетик (Билбао). След триумфа си с 6:0 каталунците събраха актив от 45 точки, който им позволи да се изкачат на втората позиция за сметка на вечния враг Реал (Мадрид). „Блаугранас" са с мач по-малко от временния водач Атлетико (Мадрид), който е с 47. Освен с головото шоу, дербито на „Камп Ноу" бе белязано и от петата „Златна топка" на Лео Меси. Аржентинският маестро показа най-ценното индивидуално отличие на каталунската публика и в отговор бе възнаграден с бурни аплодисменти.

Срещата можеше да тръгне по ужасяващ начин за Барса. Жерар Пике действа припряно и върна много лошо към Браво. Топката бе открадната от Муниаин, който моментално пусна към непокрития Хави Ерасо. За съжаление на гостите, халфът стреля над горната греда.

В 4-ата минута тимът на Билбао понесе сериозен удар. Луис Суарес бе изведен сам срещу Ираисос и на стража се наложи да спира непозволено уругвайската звезда. Това не остана незабелязано от рефера Антонио Матеу, който моментално посочи дузпата и даде червен картон на бившия страж на Еспаньол.

Зад топката застана Лионел Меси и за кавалера на „Златната топка" не остана нищо друго освен да изведе своя тим напред.

Оттук насетне, всичко си дойде на мястото и Барса спокойно реализира още един гол до полувремето. Негов автор беше Неймар. Бразилецът получи чудесен пас от Суарес, след което елегантно копна покрай баския вратар за 2:0.

На полувремето Луис Енрике замени Лео Меси, но това не повлия по никакъв начин на каталунската игра. Нещо повече, Луис Суарес направи преднината на „блаугранас" класическа още в 47-ата минута. Този път Неймар върна жеста на своя колега в атака, изеде го сам срещу Яго  и за Луисито остана най-лесното 3:0!

Неймар направи шоу за публиката в 61-ата минута. Бразилецът побърка от финтове няколко играча на гостите, след което подаде на непокрития Ракитич, който директно с едно докосване я насочи към мрежата на Атлетик.

До края на срещата минутите принадлежаха на Луис Суарес. Футболистът с номер 9 успя да запише хеттрик, след като наниза още две попадения във вратата на посрамените баски.

БАРСЕЛОНА-АТЛЕТИК (БИЛБАО) 6:0

1:0 Меси -дузпа (7'), 2:0 Неймар (31'), 3:0 Суарес (47'), 4:0 Ракитич (61'), 5:0 Суарес (68'), 6:0 Суарес (82')

СТАДИОН: „Камп Ноу"

СЪДИЯ: Антонио Матеу

БАРСЕЛОНА: Браво, Пике, Алба, Масчерано, Иниеста, Ракитич, Бускетс, Видал, Меси, Суарес, Неймар (резерви: Тер Щеген, Дани Алвеш, Туран, Бартра, Мунир, Роберто, Вермален)

АТЛЕТИК: Ирайсос, Сан Хосе, Балензиага, Боведа, Ечеита, Лапорт, Бенят, Де Маркос, Ерасо, Муниаин, Иняки Уилямс (резерви: Сабин, Итураспе, Яго, Сусаета, Рико, Гурпеги, Лекуе)

Barcelona 6:0 Athletic Bilbao – Highlights 17... by OfficialGoals