Левски 2014 записа ново поражение в турнира Балканска лига. Възпитаниците на Николай Господинов отстъпиха при гостуването си на черногорския Теодо (Тиват) със 70:81 и така вече имат актив от 2 победи и 2 загуби в група "В" на регионалната надпревара.

Следващият двубой на отбора е срещу друг местен тим - Ловцен (Цетине) след два дни.

Домакините от Тиват започнаха ударно и за нула време поведоха с 15 точки разлика, но серия от 13-0 за българите след силно включване на Милен Захариев от пейката намали изоставането до само 2 точки - 17:19 след 10 минути игра. Втората част бе равностойна, но играчите на Теодо успяха да завършат полувремето по-добре и да се откъснат напред с двуцифрена преднина и така на почивката българите изоставаха с 29:39.

Младата селекция на "сините" догонваше черногорците и през цялата трета част, след която вече изоставаше с 43:59, а през заключителните 10 минути на двубоя Левски 2014 все пак свали част от разликата, за да се стигне до крайното 70:81.

Капитанът Алекс Симеонов бе най-резултатен за българския тим с 20 точки. Милен Захариев се включи с 15 точки и 3 борби за 28 минути в ролята на шести човек, а Йордан Минчев също се представи на добро ниво с 15 точки, 8 борби, 5 отнети топки и 3 асистенции. Крум Дойчинов остана на крачка от "дабъл-дабъл" с 10 точки и 9 борби.

Никола Вучурович отбеляза 21 точки за Теодо, а Машан Върбица приключи с 15 точки и 5 асистенции.