България постигна втора победа на европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години, дивизия "Б", което се провежда в София.

В група "А" българите се наложиха над Ирландия със 77:64 (16:17, 19:22, 18:14, 24:11) точки и по този начин заеха четвърто място в групата с актив от две победи и три поражения. То ще им даде правото да спорят за разпределение на местата от 9 до 16 в следващия етап.

Двубоят иначе бе равностоен, чак по последната четвъртина, когато България се откъсна напред, и със силна защита натрупа разлика. Младите ни таланти взеха борбата под коша, и отбелязаха цели 21 наказателни удара за победата.

Най-полезен за нашите с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции стана Александър Илиев. С 15 точки завърши Алекс Уандие, Максим Алексиев е с 13, а Николай Вангелов се отчете с дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби.

Съперници в следващата фаза ще бъдат Люксембург, Холандия и Дания, като се зачита мачът ни с датчаните от първия етап - загуба.