Отборът на Балкан (Ботевград) победи като домакин Левски с 81:78 точки след продължение в среща от мъжкото баскетболно първенство на България и измести "сините" от третото място в класирането.

След 40 минути игра се стигна до равенство 70:70, но в допълнителните 5 минути момчетата на Георги Младенов вкараха 11 точки срещу 8 за Левски.

След края на срещата наставникът на Балкан Георги Младенов загуби съзнание, но след лекарска намеса беше бързо свестен.

За Балкан най-резултатен бе Павел Нойков с 25 точки, Милан Биегович добави 17, а Иван Лилов 13. За Левски с 16 точки завърши Златин Георгиев, с 12 Станислав Славейков, а с 10 Николай Върбанов.

"Съдийството беше ужасно", коментира Юлия Боянова, президент на БК Левски.

В другата среща в Плевен Спартак се наложи над Черно море Интеркомгруп (Варна) с 96:76 точки след 23 точки и 8 борби на Хрисимир Димитров.

Вчера в дербито на кръга ЦСКА загуби от шампиона Лукойл Академик с 81:85 точки.