Вицешампионът Балкан Ботевград постигна трета поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. В среща от третия кръг той разгромиха  гостуващия Ямбол със 116:70 (32:13, 26:20, 26:20, 32:17) точки. За Ямбол това беше трето поражение.

Ботевградчани решиха нещата в своя полза още през първата четвърт, която спечелиха с 19 точки, а това даде възможност на треньора Вукойчич впоследствие да завърти изцяло състава си и така до края на двубоя абсолютно всички баскетболисти получиха шанс за изява.

На почивката играчите на Балкан имаха преднина от 25 точки при 58:33, а в началото на третата част тя достигна 30 точки - 63:33. През второто полувреме играчите на Балкан отново имаха пълно превъзходство. Най-голямата разлика в мача беше 48 точки при 116:68 след тройка на Николай Маринов 37 секунди преди сирената.

Шестима играчи на победителите съумяха да реализират 10 или повече точки, като лидер в това отношение бе Николай Върбанов с 20 точки. Капитанът Мартин Маринов добави 17 точки и 7 асистенции, докато Сет Джаксън се отчете с 16 точки в дебютния си двубой за ботевградския клуб. Душан Цветкович остана с 14 точки, Марко Бъркич - 11, а Мартин Дурчев приключи с 10 точки.

Денис Агре остана на една борба разстояние от “дабъл-дабъл” с 20 точки и 9 борби. Боян Радетич добави 12 точки, а Иван Босняк - 11.

На 31 октомври Балкан ще гостува на Лукойл Академик в повторение на финалната среща от миналогодишните плейофи, докато на същата дата Ямбол ще има визита в Самоков на местния Рилски спортист.