Ботев (Пловдив) записа трето поредно равенство в шампионата на Източна "Б" група, с което сериозно изостана от първото място. "Канарчетата" на треньора Петър Хубчев завъртяха 1:1 в В Поморие срещу местния Черноморец, чийто наставник до миналата година бе именно бронзовия ни медалист от САЩ 94.

След равностойното начало на мача Галин Иванов даде преднина на домакините в 21-ата минута. Пловдивчани вдигнаха оборотите, но с хаотичен щурм и извеждащите пасове единствено към крайния потребител Атанас Курдов.

След излизането на тарана в началото на втората част, атаките на Ботев станаха по-разнообразни. Изравнителният гол пък падна в 53-ата минута след самостоятелна акция по фланга на Тодор Неделев и последвал безпощаден изстрел.

Малко след това Петър Атанасов навърза защитата на поморийци, но сгреши останал сам срещу вратаря Славов. Младият нападател пропусна от идентична ситуация и добавеното време, когато нацели страничния стълб, а в желанието си отборът му да спечели трите точки попадна и в засада.

С равенството Черноморец (Поморие) продължава да води в класирането на Източна "Б" група.