Ботев (Враца) постигна домакинска победа над  Локо (Сф) в мач от 24-ия кръг на „А" група. Врачанлии се наложиха с 2:0 в среща, която се игра под проливен дъжд.

Гостите по нищо не показваха, че са същият отбор, който в миналия кръг измъкна една точка от Левски.

Срещата започна с натиска на домакините. Офанзивата даде резултат в 37-ата минута, когато Лъчезар Балтанов финтира двама защитници на Локомотив и с удар по земя в десния долен ъгъл вкара за 1:0. Това бе и дебютно попадение на халфа с екипа на Ботев.

До края на полувремето темпото на игра значително се повиши. Гостите все по-смело гледаха към вратата, пазена от Цветковски, но без успех. В 52-ата минута, обаче врачанлии удвоиха резултата. Илия Илиев центрира към Владинов, който засече с глава и реализира за 2:0.

Двадесет минути по-късно, „червено-черните" бяха близо до попадение. Влезлият като резерва Младен Стоев стреля силно, но в напречната греда. Минута по-късно домакините също нацелиха греда. Вратарят Галев изби топката пред главата на Владинов, Коконов засече избитата топка, но стреля в гредата.

След тази среща Ботев (Враца) са на 11-ото място в „А" група, Локо (Сф) пък са 13-и.