Вихрен си размени по един гол с лидера в румънското първенство Клуж и контролата между двата отбора завърши 1:1. Северните ни съседи поведоха след спорна дузпа, реализирана от Каду, а санданчани изравниха през второто полувреме чрез Золтан Фехер.

Бившият футболист на ЦСКА Еуген Трика не бе включен в групата на Клуж и не взе участие в двубоя.

Румънците откриха резултата в 36-ата минута, когато Каду вкара от 11-метров наказателен удар със силен шут. Фабиани бе съборен в наказателното поле на Георги Шейтанов и реферът отсъди дузпа. Възпитаниците на Филип Филипов обградиха съдията, за да му искат обяснение, но това не промени неговото решение.

Румънският треньор Йон Андоне смени цялата си единайсеторка на почивката и северните ни съседи излязоха с напълно различен състав за второто полувреме.

Санданчани натиснаха и в 64-ата минута заслужено стигнаха до изравняване. Тогава гръцкият нападател на Вихрен Георгиос Карадимитрос центрира от фаул към далечната греда, там Павел Виданов свали топката в краката на връхлитащия Золтан Фехер, който бе точен от непосредствена близост.

В оставащите минути до края на срещата футболистите на Клуж направиха всичко по силите си, за да стигнат до победата, но българите се защитаваха отлично и в крайна сметка стигната до престижното равенство - 1:1.

Вихрен - Клуж 1:1
0:1 Каду (36-д.), 1:1 Фехер (64)

Вихрен - Шейтанов, Виданов, Дяков, Христозов, Тренков, Вривертон, Карадимитрос, Тихамер (58-Сантош), Фехер, Канонин, Димитров (Петров)

Клуж - Станчойо, Тони, Каду, Виера, Дорсин, Жозе, Пералта, Дани, Дубарбир, Анга, Фабиани (Ларс, Панин, Сандберг, Морешан, Фреди, Леао, Минтеуан, Семеду, Коне, Кулио)