Рома продължава оспорваната си гонитба с Ювентус. „Вълците" победиха Чезена с 2:0 на „Олимпико".

Така столичани се възползваха максимално от издънката на „старата госпожа", която загуби от Дженоа с 0:1. Така Рома остана на 2-ото място, но вече с равни точки с Юве, като любопитен факт е, че и двата тима имат еднаква голова разлика - 16:4.

Срещата бе доста оспорвана, а намиращият се в дъното на таблицата Чезена даде сериозен отпор. Първото попадение в мача падна в 9-ата минута, когато Жервиньо намери Матиа Дестро, който с премерен удар направи резултата 1:0.

Последва доста оспорвана игра. Рома атакуваше, но така и не успяваше да стигне до втори гол, който да внесе спокойствие. Все пак това се случи в 81-ата минута след красиво попадение на Даниеле де Роси.

След този мач Рома има 22 точки, докато Чезена е с едва 6, заемайки 18-ото място в таблицата.