Челси успя да стигне до равенство срещу Нюкасъл. Двата отбора завършиха 2:2 на "Сейнт Джеймсис Парк".

„Свраките" водеха с два гола, но след попадения на Рамиреш и Вилиан, „сините" изравниха. Челси дори можеше да сътвори пълен обрат минута след това, но вратарят на домакините Тим Крул спаси точката за своите.

Резултатът бе открит в 42-ата минута, когато Анита центрира в наказателното поле, където Зума остана под топката, а Иванович очакваше своя съотборник да се намеси.  Айозе Перес стреля от въздуха и с помощта на лявата греда откри резултата. В 60-ата минута . Джорджинио Вийналдум се измъкна от Сеск Фабрегас при изпълнение на корнер и реализира с глава от около десет метра.

19 минути по-късно влезлият като резерва Рамиреш стреля пред дъгата и прати кълбото в горния ляв ъгъл. В 86-ата минута, Вилиан центрира в наказателното поле, където никой не докосна топката и Крул допусна тя да влезе във вратата му.

Нюкасъл - Челси 2:2

Нюкасъл: Крул, Янмаат, Колочини, Мбемба, Мбабу, Анита, Колбак (Обертан - 54'), Сисоко (де Йонг - 92'), Вийналдум, Перес, Митрович (Тони - 85')

Челси: Бегович, Кейхил, Зума, Аспиликуета, Иванович, Матич (Вилиан - 61'), Фабрегас, Оскар (Рамирес - 73'), Азар, Педро, Реми (Фалкао - 61')