ЦСКА и Рома завършиха наравно в интересен мач от група „Е” на Шампионската лига. „Армейците” и „вълците” направиха 1:1 на „Арена Химки” след като италианският тим водеше в резултата до последната минута на мача.

Българският национал Георги Миланов не започна сред стартовите единадесет, но се появи в игра в 64-ата минута.

Така Рома и ЦСКА са с актив от равни точки – по 5, а Ман Сити е с 2, но тази вечер излиза в мач срещу Байерн. Първото полувреме бе равностойно. Рома успя да поведе в 43-ата минута, когато легендата Франческо Тоти се разписа от пряк свободен удар.

След почивката руският гранд завиши оборотите. Десетина секунди преди края на даденото 3-минутно допълнително време на срещата Василий Березуцкий опита центриране, но нито един играч не докосна топката и тя изненадващо и за Де Санктис се озова във вратата му за крайното 1:1.

Равенството запази шансовете и на двата тима за продължаване към 1/8-финалите на турнира.

ЦСКА Москва - Рома 1:1

0:1 Тоти (43')
1:1 В. Березуцки (93')

ЦСКА Москва: Акинфеев, Фернандес, В. Березуцки, Игнашевич, Шенников, Натхо, Кауня (64 Миланов), Дзагоев, Муса (81 Тошич), Ерьоменко, Думбиа