Елитният Монтана също е в следващата фаза от турнира за Купата на България. Селекцията на Ферарио Спасов се справи с третодивизионния Пирин (Гоце Делчев), печелейки тежката си визита на неврокопчани с 1:3.

Гостите стартираха двубоя по отличен начин, след като Асен Георгиев отбеляза попадение още в 21-ата минута. Нещата продължиха да се развиват по план и до края на полувремето, Монтана вече водеше с 0:2. Точен в самия край на частта бе Сергей Георгиев, а класиката бе факт  в 47-ата, когато името си сред голмайсторите записа и Атанас Илиев.

Домакините от Пирин имаха сили поне за едно точно попадение. Негов автор стана Гогов малко преди последния съдийски сигнал.

ПИРИН (ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ)-МОНТАНА 1:3

0:1 Асен Георгиев (21'), 0:2 Сергей Георгиев (45'), 0:3 Атанас Илиев (47'), 1:3 Гогов (83')