Баскетболният ни шампион при мъжете Левски сложи край на серията от три загуби и взе успеха у дома над Спартак (Плевен). Играчите на Тити Папазов надделяха над своя опонент с 88:80 в зала „Универсиада", където отново бяха подкрепяни бурно от своите привърженици.

Домакините взеха инициативата малко след началото на двубоя, когато направиха серия от 11 безответни точки и задържаха аванса си до последната част, като на моменти го увеличаваха. Плевенчани обаче направиха последна четвърт, която спечелиха с 19 точки разлика. Това обаче не бе достатъчно за успеха.

"Сините" постигнаха девети успех от началото на сезона и остават на трета позиция в класирането с баланс от 9-5. Плевенчани пък продължават да са на дъното на таблицата, без да познават вкуса на победата - 13 загуби от 13 мача.