Ботев (Пд) не изпълни желанието на феновете за победа с 10:0 над Тунджа (Ямбол). "Канарчетата" се позабляваха със своите гости за победа 8:0, която е изравнен рекорд от предишното домакинство със Загорец.

Още в 4-ата минута Курдов отбеляза, останал сам срещу вратаря Митев. "Машината за голове" вкара още три и общо четири за мача преди да получи почивка от треньора Марин Бакалов със смяна в 37-ата минута.

Сред реализаторите до края на първата част се записаха още Димитър Байрев и Ангел Рахов.

През втората част Ботев продължи да атакува, но вкара само още два, дело на Илиян Христов и Краси Кръстев. Последният получи овациите на публиката за беспорно най-красивия гол в мача. Кръстев получи на скорост на левия фланг, откъдето без забавяне бомба под напречната греда.

От 73-ата минута Ботев игра с човек по-малко. Контузен терена напусна Иван Площаков, а дотогава Марин Бакалов извърши три смени.

Ботев - Тунджа 8:0

1:0 Курдов (4), 2:0 Дим. Байрев, 5:0 Курдов (13, 25, 34), 6:0 Рахов (40), 7:0 Ил. Христов, 8:0 Кръстев (81)

Ботев: 1. Пет. Стоичков, 2. В. Василев, 3. Дим.Байрев, 5. Анг.

Рахов, 17. П. Фанев, 26. Ант. Огнянов, 22. Н. Миленов (46 - П. Батинов), 19. В.Гуджев (46 - 11. Кръстев) , 18. Ридв.Хаджифейзула, 10. Ив. Площаков, 25. Ат. Курдов (37 - 16. Ил. Христов)

Тунджа (Ямбол): 0. Т. Митев, 14. Й. Костадинов, 13. Ат. Данев, 5. Я. Янков, 3. М. Недялков, 2. Г. Николов, 18. Г. Богданов (30 - 6. Адр. Обретенов), 9. Ст. Иванов, 7. Геро Граев (46 - Андонов), 8. Светоз. Светозаров, 2. Габр. Райков (46 - Динев)

Рефер: Христо Христов (СЗ)
Жълти картон: Костадинов (Т)